• Wpisów: 19
 • Średnio co: 56 dni
 • Ostatni wpis: 2 lata temu, 12:35
 • Licznik odwiedzin: 8 840 / 1127 dni
 
paulina098
 
.paulina: Cześć !
Na samym początku chciałabym Wam bardzo podziękować za tak mile przyjęty pierwszy wpis. Przeczytałam wszystkie komentarze i bardzo się cieszę że poznałam również Wasz zdanie na ten temat. Przypominam że jeśli chcecie abym poruszyła na blogu jakiś temat to oczywiście piszcie w komentarzach.

Dzisiejszy wpis będzie odpowiadał na pytanie :
Czy wygląd ma znaczenie ? Czy można się zakochać w kimś , kto zupełnie nie jest w naszym typie ?

Wygląd zewnętrzny to jedna z tych rzeczy , która może być dla nas ważna przy wyborze partnera. Najczęściej jest tak że kiedy poznajemy daną osobę to pierwsze na co zwracamy uwagę jest wygląd - jego zalety i mankamenty. Po dłuższym czasie , bliższym poznaniu się , czy też zakochaniu ten wygląd w pewnym sensie schodzi na drugi plan. Z czasem jesteśmy w stanie zaakceptować te cechy , które wcześniej nam się nie podobały. Po prostu się do nich przyzwyczajamy.
Na własnym przykładnie mogę powiedzieć że często łapię się na tym że oceniam kogoś po tym jak wygląda. Wiadomo że inaczej jest przez nas postrzegana osoba zadbana , niż taka w brudnym i pogniecionym ubraniu. Nasz wygląd jest również naszą wizytówką , podczas na przykład starania się o pracę , czy też na jakiejś ważnej rozmowie. Często jednak osoby , które są gorzej ubrane , czy też nie do końca zadbane okazują się inteligentnymi i fajnymi osobami. Często nasz wygląd wpływa na nasz charakter. Szczególnie jest to widoczne w klubach , kiedy przychodzi dziewczyna ubrana cała w panterkę - od razu nasuwa się myśl że nie przyszła tutaj w celach zabawy.
Osobiście nie przywiązuję dużej wagi do tego czy dana osoba chodzi w markowych ubraniach , butach. To co cenię to przede wszystkim czystość oraz schludność , bo wiadomo że wtedy lepiej nam się rozmawia z taką osobą.
Podsumowując , sądzę że wygląd ma znaczenie , natomiast należy znać umiar w upiększaniu siebie , taki smak , aby nie przesadzić.
Dajcie znać co wy myślcie na ten temat , czekam na Wasze komentarze.
Bay ;*

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
 •  
   
  Co to pytania.. czy można się zakochac w kimś kto nie jest w naszym typie i kiedy nam się nie podoba.
  Oczywiście że tak! :) Chociażby mój przykład ;p Latał za mną facet który mi się kompletnie nie podobał i był totalnie nie w moim typie... ale mimo tego dałam się zaprosić na randkę ;p No i charakter i osobowość zrobiły swoje i jesteśmy ze sobą już połtorej roku i teraz dla mnie jest najprzystojniejszy na świecie ;p
  Faceci już jednak tak nie mają... dla nich jednak wygląd stanowi większe znaczenie, bo jak jakaś mu się nie podoba to zwyczajnie w świecie nie będzie szukał sposobu by ją poznać... chyba że poznają się przypadkowo albo przez kogoś.. no i gadka szmatka i dopiero wtedy widzi jaka naprawde jest itd ;p
   
 •  
   
  niby mówi się ,że nie ma ,ale na kogoś brzydkiego nawet się nie spojrzy jeśli chodzi o faceta :) najlepiej to dać każdemu szanse , rozmową dużo można zdziałać :)
   
 •  
   
  Ocenianie ludzi po wyglądzie często jest krzywdzące, zwłaszcza gdy robimy to przez pryzmat ubioru i fryzury. Często wyśmiewając czyjeś ubranie możemy spotkać się z sytuacją, że ona nosi takie ubrania, bo nie stać jej na lepsze. Wszyscy mówią, że liczy się wnętrze, ale często sami oceniają ludzi nie znając ich wnętrza. (oczywiście nie mówię o innych osobach piszących komentarze, a ogólnie o wszystkich ludziach)
   
 •  
   
  Dokładnie, wystarczy pewność siebie a nie wygląd ;)
   
 • awatar
   
   
  ♥ My life ♥
  Moim zdaniem wygląd nie ma znaczenia, ponieważ liczy się to co mamy w środku niż na zewnątrz.