• Wpisów: 19
 • Średnio co: 56 dni
 • Ostatni wpis: 2 lata temu, 12:35
 • Licznik odwiedzin: 8 840 / 1127 dni
 
paulina098
 
.paulina: Cześć !
Dzisiaj chciałabym poruszyć temat HOMOSEKSUALIZMU.
Homoseksualizm, osiąganie satysfakcji seksualnej z partnerami tej samej płci.  Przyczyną homoseksualizmu mogą być uwarunkowania genetyczne, prenatalne, wiążące się z rozwojem psychoseksualnym w środowisku rodzinnym. Bardziej uznawani są geje niż lesbijki , co jest dla mnie dość dziwne. Oczywiście w Polsce homoseksualizm nie jest karany , ale jest potępiany przez bardzo duży odsetek ludności.
Czym się różnią związki lesbijskie od gejowskich?
Przede wszystkim tym że pomiędzy kobietami ten związek jest dużo trwalszy. W przypadku mężczyzn następuje  częstsza zmiana partnerów co skutkuje krótszym związkiem w porównaniu do kobiet.
Co nie oznacza, że dwaj mężczyźni nie są w stanie stworzyć trwającego przez wiele lat związku.

Dlaczego większość Polaków wciąż prezentuje tak skrajnie negatywne nastawienie do homoseksualistów?

Myślę że w dużej mierze spowodowane jest to tym że nasi rodacy nie znają osób homoseksualnych, mając w głowach jedynie jakieś stereotypy na ich temat. Kiedy osoba homoseksualna ujawnia się w rodzinie lub dowiadujemy się, że nasz znajomy jest homoseksualistą, to niektórzy mówią "no ale jak on może być homoseksualny, przecież on jest taki normalny".
Słuchajcie , każdy ma prawo do miłości do posiadania drugiej połówki. Nieważne czy jest to związek homoseksualny , czy taki potocznie przez nas nazywany „ normalnym związkiem „ – czyli mężczyzna i kobieta. Jesteśmy ludźmi wolnymi i mamy prawo do miłości , której nikt nie jest w stanie nam zabronić. Znam bardzo wielu gejów i lesbijek i według mnie nie różnią się oni niczym innym od pozostałej części społeczeństwa. Wielu z nas mówi „ Ja toleruję „ ale zastanówcie się czy tak naprawdę jest. Gdyby pewnego dnia Wasza przyjaciółka / przyjaciel powiedział – „  Jestem lesbijką / gejem „ Jaka byłaby Wasza reakcja ? Nadal byście się przyjaźnili z taką osobą ? Jeśli tak to wielki szacunek.
Przekonałam się o tym na własnej skórze kiedy mój przyjaciel powiedział mi któregoś dnia że jest gejem. Nie odwróciłam się i wcale się nie wstydzę że mam przyjaciela , który kocha w trochę inny sposób.
Dajcie znać co Wy sądzicie na ten temat. Czy w Waszym gronie są osoby homoseksualne ? Czekam na Wasze komentarze ;*

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  Ja toleruję , znam i przyjaźnie się z osobami homoseksualnymi . Jest to dla mnie jak najbardziej normalne . Nie mieści mi się w głowie jak ktoś może myśleć o tym inaczej .
  Nie rozumiem także , jakim prawem nie pozwalamy tym osobą brać ślubu czy adoptować dzieci ??! Jakim prawem decydujemy o ich życiu !?? To według mnie straszny egoizm .
  Nie do pojęcia jest też dla mnie stanowisko kościoła . Dlaczego niby , geje i lesbijki nie mogą przyjmować komunii i siedzieć w głównej części kościoła ??!
  TO DLA MNIE CHORE !!!
   
 •  
   
  Pewnie każdy z nas ma w otoczeniu kogoś o orientacji homoseksualnej,ale nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Dla mnie ważne jest, jaka jest dana osoba-czy dobrze się z nią czuję, czy się rozumiemy, dogadujemy itd.. Zupełnie bez znaczenia jest to, jaką ma orientację. Orientacja ma znaczenie tylko, jeśli jestem kimś zainteresowana erotycznie, na poziomie relacji miłosnej.
   
 •  
   
  Mam podejrzenie, że mój dobry kolega jest gejem ale nie poruszaliśmy z nim tego tematu. Jeśli będzie coś na rzeczy, przyzna się sam. A co do takich osób, jeśli nie manifestują się ze swoją orientacją jestem w stanie tolerować. To jest to co opisała Pearlita. Schemat obcisłych spodni i ogólne wrażenie, wiemy co mam na myśli działa niekorzystnie. Czy akceptuję? Chyba nie ale toleruję. Jeśli oni potrafią zachowywać się normalnie to ja też.
   
 •  
   
  Ja nie znam osobiście osób homoseksualnych, ale naprawdę nic do nich nie mam o ile zachowują normy moralne takie same, jakie obowiązują każdego człowieka. Wydaje mi się, że niektórzy też za bardzo chcą rozgłaszać to światu- nie twierdzę, że to coś strasznego, ale po co próbować robić z tego nową normę/tradycję? Tradycyjny związek to związek kobiety i mężczyzny, jeżeli ktoś chce być z osobą tej samej płci to oczywiście ma do tego prawo i nie powinien być dyskryminowany, ale sam też powinien zachowywać się naturalnie a nie robić na siłę rozgłos. Myślę, że między innymi przez takie sytuacje ludzie się zniechęcają do homoseksualistów już nie wspominając o stereotypach np. zmanierowanych panów ubranych na różowo z malutkim pieskiem na rękach.
   
 •  
   
  Dobrze że poruszyłaś ten temat. Stereotypy są chore. Przecież wszyscy nie są tacy sami. JA tam jestem tolerancyjna.
   
 •  
   
  Moim zdaniem takie związki są nienormalne ... Myślę, że co niektórzy ludzie, gdy są homoseksualni nie myślą w przyszłości co powiedzą swoim  dzieciom ( jak wgl będą je mieć ). W szkole, gdyby się dowiedziały dzieci to byłby koniec normalnego życia dla dziecka tylko dla tego, że "rodzice" są homoseksualni. Dziecko było by obrażane, a nie daj boże prześladowane itp. Natomiast jestem tolerancyjna :)  Ludzie są różni :> Pozdrawiam ! :*
   
 •  
   
  Przede wszystkim wszyscy potrzebujemy akceptacji od innych. Jeśli ujawnimy się z czymś co nie jest powszechnie uważane za 'normalne' (jestem lesbijką/gejem) automatycznie tracimy uznanie w oczach innych. Mam wrażenie, że rodzina i bliscy również boją się utraty akceptacji swojego środowiska, gdy ono dowie się, że wśród nich jest osoba homoseksualna. Boją się, że przez pryzmat tej osoby będą postrzegani inaczej niż do tej pory (np. "Dlaczego Ty to tolerujesz...przecież ona/on jest lesbijką/gejem...Ty chyba jesteś nienormalna, że się z nią zadajesz!!!" - coś w tym stylu). Oczywiście takie jest moje zdanie :) :* Jestem tolerancyjną osobą, każdy ma prawo kochać kogo chce :) :D Buziaki :) :*
   
 •  
   
  znam taką osobę i to wcale nie skreśla jej w moich oczach, nadal się kolegujemy i to że woli osoby tej samej płci wcale nie zmienia naszych relacji ;)
   
 •  
   
  Może to dziwnie zabrzmi, ale nie obchodzą mnie homoseksualiści, chcą to niech sobie będą, nie wiem dlaczego robią koło siebie taki wielki szum.
   
 •  
   
  Ciekawy wpis.
  Nie znam żadnej homoseksualnej osoby