• Wpisów: 19
  • Średnio co: 54 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 12:35
  • Licznik odwiedzin: 8 754 / 1098 dni
 
paulina098
 
.paulina: JAK ZNALEŹĆ MOTYWACJĘ I NAPRAWDĘ ZMIENIĆ SWOJE                 ŻYCIE?
Każdy z nas ma jakiś plan na swoje życie. Chcemy być bardziej szczęśliwi , szczuplejsi no i bogatsi. Obiecujemy sobie że zaczynamy zdrowe odżywianie , ćwiczenia , więcej ruchu i czytanie książek. Marzymy o innym życiu. Nie takim zwyczajnym , jakie ma większość z nas. Pragniemy zmian , czegoś innego. Odskoczni od codzienności , miłości jak z filmu i figury niczym Anna Lewandowska.  Więc wstajemy rano , szczotkujemy zęby , jemy śniadanie i ..
Nic. Pustka. Nadal jest tak samo. A przecież miało być inaczej ..
Otóż moi drodzy wiadomość z ostatniej chwili : do spełnienia marzeń , zmiany w życiu i zrobienia całej reszty fajnych rzeczy , wcale nie wystarczą chęci. Gapiąc się każdego dnia na piękną i wymarzoną przez Ciebie figurę Ewy Chodakowskiej i mówiąc „ Chciałabym mieć takie ciało „ , nie schudniesz , choćbym nie wiem jak się starała. Nawet jeśli zaciśniesz zęby , zamkniesz oczy i policzysz do pięciu. Nie. To niestety tak nie działa. Przykro mi.
Widnieje stereotyp że marzenia spełniają nieliczni. Gówno prawda. Marzenia spełniają Ci , którzy zaczęli cokolwiek robić w tym kierunku. To tylko tyle , ale aż tak wiele , bo muszę Cię zmartwić , ale właśnie tutaj zaczyna się problem. Te myśli „ Gdybym był/a zmotywowana/y , na pewno poszłoby mi lepiej „ , „ Nie mam motywacji „
Wiesz jaki jest Twój problem ?
Widocznie nie chcesz czegoś wystarczająco mocno.
Czasami zdarza się tak że próbujemy żyć marzeniami innych ludzi. Czy to znajomych , rodziny , lub pięknych pań z idealną figurą , które każdego dnia wmawiają Ci że musisz schudnąć , bo inaczej Twoje życie będzie beznadziejne.  Prosta sytuacja. Niby lubimy pisać i gdy usłyszymy że ktoś z grona naszych znajomych napisał książkę , pierwsza myśl „ Właściwie czemu nie !  Zrobię to ! „ Zamiast zastanawiać się i tracić czas skąd zaczerpnąć motywację , pomyśl czy to do czego dążysz , robisz tylko dla siebie , czy może jest pragnieniem kogoś innego.  Pamiętaj że to jest Twoje życie i tak jak je spędzisz zależy tylko od Ciebie. Nigdy nie poczujesz motywacji jeśli cel nie jest Twój.
Najgorsze jest odkładanie czegoś na później , bo przecież zawsze znajdzie się jakaś wymówka. „ Teraz nie mam czasu , pieniędzy .. Zrobię to później „ . Ale jak już przychodzi to później .. to stwierdzamy że to jeszcze nie jest ten moment i odkładamy na kolejny termin , aż w końcu zapominamy. Pamiętaj że wiecznie żyć nie będziesz , a warto odejść z tego świata spełnionym i jakkolwiek dziwnie to nie brzmi – szczęśliwym , więc jeśli masz coś do zrobienia , masz marzenia – Zrób to teraz ! Już ! Zaraz !
Nie jutro , nie za dwa dni – TERAZ. Koniecznie musisz wyeliminować ze swojego słownika słowo NIE.
NIE chce mi się.
NIE potrafię.
NIE dam rady.
NIE jestem silna.
NIE mam czasu.
NIE zrobię tego.

Czyż nie lepiej brzmi?

CHCE MI SIĘ!
POTRAFIĘ!
DAM RADĘ!
JESTEM SILNA!
MAM CZAS!
ZROBIĘ TO!

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego