• Wpisów: 19
  • Średnio co: 63 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 12:35
  • Licznik odwiedzin: 9 401 / 1272 dni
 
paulina098
 
.paulina: Cześć!
Znów mnie tutaj trochę niebyło z racji koncertów, szkoły i innych obowiązków. Weekend to czas który spędzałam nad nauką i przyznam szczerze że zaniedbałam bloga. Być może wynika to ze złej organizacji czasu, może z natłoku zadań którym nie jestem w stanie sprostać w 100% - Nie wiem.
Pomysłem na dzisiejszy wpis jest właśnie ORGANIZACJA CZASU. Postanowiłam że trochę o tym poczytam, napiszę jakie metody organizacji stosuję u siebie i czy warto , czy to coś zmienia.
Z reguły nie jestem osobą lubiącą coś sobie planować. Wiesz..totalny spontan. Te spontaniczne  decyzje zaczęły powodować duży chaos w moim życiu i postanowiłam coś z tym zrobić ..no ale żeby Cię już więcej nie męczyć przejdę do konkretów.

TYGODNIOWA LISTA RZECZY DO ZROBIENIA

Co tydzień – najczęściej jest to w piątek, rozpisuję sobie zadania, które muszę zrobić w następnym tygodniu. Chodzi o wszystko. Wiadomo że zawsze może nam coś wyskoczyć, ale rozpisanie obowiązków powinno nam pomóc.

PLANNER

Chodzi tutaj o kalendarz , zeszyt , lub właśnie taki typowy planner , który często wiele blogerek pokazuje na różnych filmikach.  Jeśli jesteś osobą lubiącą mieć idealnie zaplanowaną każdą minutę dnia to taki sposób sprawdzi się. Ja osobiście zakupiłam sobie kalendarz i myślę że to również dobry pomysł. Najważniejsze że ogarniam.

EKSPRESOWY DETOKS

Gdy czuję, że czas wymyka mi się spod kontroli a lista rzeczy do zrobienia rośnie w niekontrolowany sposób zaczynam od szybkiego detoksu głowy. Pomaga mi to uporządkować myśli i generalnie zacząć działać w lepszym humorze i z większą motywacją. Odpoczynek i regeneracja jest ważna każdego dnia , dlatego warto w naszym planowaniu uwzględnić chwilę odpoczynku i relaksu.

To są właśnie trzy zasady jakie ja stosuję i które pomagają mi ogarnąć moje życie.
A Ty? Jakie masz sposoby na organizację czasu ?
Daj znać czy stosujesz którąś z zasad przedstawionych przeze mnie.
Czekam na Twój komentarz i życzę miłego dnia ;*

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego